اخراج بی ادبانه خانم دکتر از هواپیمای تهران - بوشهر به بهانه کرونا / او اظهارات تکاندهنده ای دارد! + سند

داستان این رفتار توهین آمیز به سرعت در فضای مجازی پخش و بازنشر شد. طی تماس خبرنگار ایسنا با این پزشک و همسر ایشان مشخص شد خانم دکتر خائف که از تهران عازم بوشهر بوده، شب گذشته سوار هواپیما می‌شود و با مشاهده این که فاصله اجتماعی رعایت نشده است به مهماندار تذکر می‌دهد.

این متخصص بیهوشی که در ردیف دوم نشسته بوده است پس از انتقال یک نفر از ردیف آخر به صندلی کناری، محترمانه به مهماندار می‌گوید چرا فاصله رعایت نمی‌شود با این که جای خالی هم وجود دارد؛ اما مهماندار پاسخ می‌دهد خانم شما در موضوعی که اطلاعاتی نداری صحبت و اظهارنظر نکنید. او جواب می‌دهد من متخصص بیهوشی هستم و در این زمینه سواد و اطلاعات لازم را دارم!

بعد مهماندار می رود و پس از چند دقیقه چهار نفری برگشته و به او می‌گویند برو پایین شما ناقل کرونا هستید! این دستور خلبان است. هرچه پزشک می‌گوید من امشب شیفت هستم و باید خودم را به بیمارستان برسانم. می‌گویند دستور خلبان است و گفته اگر بیرون نرفت او را از پلکان به پایین پرت کنید! بعد پزشک را به زور و با برخورد فیزیکی و توهین آمیز به خارج از هواپیما هدایت می‌کنند که همه مسافران نیز شاهد این ماجرا بوده اند. همان لحظه نیز چمدان ایشان را از قسمت بار هواپیما آورده و او را درب ترمینال پیاده می‌کنند. بعداً که از سرویس ترافیک پیگیری می‌کند اظهار بی‌اطلاعی کرده و زیر بلیت وی قید می‌شود که به علت بیماری کووید ۱۹ از پرواز ایشان ممانعت شده است!

ماجرای پرواز شماره ۵۸۷۲ شب گذشته این شرکت هواپیمایی را دکتر خائف برای ایسنا روایت کرده است؛ اگر شرکت هواپیمایی مذکور نیز توضیحی داشته باشد ایسنا آماده انتشار آن است.

پس از انتشار اخیار در مورد این موضوع مردم و فعالان اجتماعی و جامعه حقوقی و پزشکی  و فعالان رسانه ای نسبت به این موضوع معترض شده و خواستار رسیدگی به این امر و برخورد با خلبان و شرکت هواپیمایی مذکور شده اند.

دکتر کشمیری _دبیر ستاد مبارزه با کرونا بوشهر نیز در پیامی اعلام کرد: خانم دکتر خائف متخصص بیهوشی بیمارستان گناوه به جرم  اعتراض به عدم رعایت فاصله اجتماعی مناسب توسط کادر پروازی شرکت تازه تاسیس … از پرواز شب گذشته تهران _بوشهر از هواپیما اخراج شده است.خلبان و کادر پروازی این هواپیما به یاد داشته باشند هموطنان ما از مدافعان سلامت  مثل یک قهرمان تجلیل می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خواستار بررسی بیشتر این موضوع و برخورد با خاطیان شده است.