اسامی شهید و مجروحان حادثه شلیک موشک به ناوچه کنارک ارتش در خلیج فارس+فیلم و عکس

بعدازظهر روز گذشته در حین تمرین دریایی تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد که تا کنون شهادت یک نفر محرز و تعدادی نیز مجروح شده اند.

اسامی پرسنل شهید و مجروح ناوچه کنارک ارتش

شلیک اشتباهی ناو جماران به ناوچه کنارک

بنابر خبرهای غیررسمی، ناو جماران در شلیکی اشتباه ناوچه کنارک را هدف موشک‌های خود قرار داده است و شماری از پرسنل این ناوچه جان‌باخته یا مفقود شده‌اند!

گفته می شود درجریان این حادثه کنارک پس از انتقال هدف تمرینی به مقصد، بدلیل عدم برخورداری ازفاصله مناسب از هدف، مورد اصابت قرار گرفته است.

حال تمامی مجروحان حادثه ناوچه کنارک مساعد است

محمد مهران امینی‌فرد گفت: ۱۵ تن از مجروحین حادثه ناوچه کنارک به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شده اند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.

محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر  گفت: به دنبال حادثه ای که روز ‌گذشته در آبهای دریای عمان اتفاق افتاد و با آمادگی که در شهرستان چابهار و کنارک انجام شد ۱۰ دستگاه آمبولانس مصدومین را به ‌بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل کردند.‌

وی با بیان اینکه حال تمامی مجروحین مساعد است، افزود: ۱۵ مجروح منتقل شده به بیمارستان از همان آغازین لحظات با توجه به ‌کادر مجرب موجود در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفتند.‌

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر ادامه داد: ۲ نفر از مجروحین نیز به صورت سرپایی درمان شدند، در حال حاضر ۱۳ مجروح ‌در اتاق عمل و بخش های مختلف بستری شدند که اکثر حال عمومی خوبی دارند.

امینی فرد خاطر نشان کرد: مراحل ‌درمانی مجروحین این حادثه به طور جد از امروز پیگیری می شود.

نقشه محل حادثه شلیک اشتباهی کروز به شناور کنارک در جریان یک تمرین نظامی در محدوده آبهای ساحلی ایران در خلیج عمان

نقشه محل حادثه شلیک اشتباهی کروز به شناور کنارک در خلیج فارس