ایرانپوریان دربین بهترین مدافعان لیگ قهرمانان + عکس

 سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه نظرسنجی‌های خود برای انتخاب تیم‌های برتر لیگ قهرمانان آسیا در ۴ دوره گذشته، این بار نام ۱۵ مدافع برتر سال ۲۰۱۶ را به‌عنوان نامزدهای برترین مدافع راست، چپ و میانی قرار داده است.

در این فهرست نام محمد ایرانپوریان برای مدافع راست برتر در میان نامزدها دیده می‌شود و درباره او نوشته شده است: «او یک پوشش مناسب برای خطوط جلوی خود بود و تهدیدی مداوم برای خط دفاعی رقبا در زمان حمله محسوب می‌شد. ایرانپوریان بازیکنی برجسته در تیم تراکتور بود و اگر چه تیم تبریزی با شکست برابر النصر از دور رقابت‌ها کنار رفت اما گل خیره‌کننده ایرانپوریان در یادها مانده است. این مدافع ۲۱ دریبل موفق داشت، ۱۲ سانتر مناسب ارسال کرد و ۱۲ فرصت گلزنی به وجود آورد.»
بهترین های اسیا
به غیر از ایرانپوریان در پست دفاع راست علی همام(ذوب‌آهن)، احمد الیاسی( النصر)و محمد ترسور(لخویا) جزو بهترین مدافعان راست 4 دوره گذشته لیگ قهرمانان انتخاب شده اند.
همچنین محمد احمد( العین)، مقصود کریموف(نسف قارشی)، اسماعیل احمد(العین)، متیو دلپیره(ملبورن ویکتوری)، مهند السالم(العین)، شی که (شانگهای)، لیم جانگ یون (جونبوک موتورز) برای مدافع وسط معرفی شدند و یو های(شانگهای)، محمد فایز(العین)، محمود خمیس(النصر) و شرزود فایزیف(لوکوموتیو) در پست دفاع چپ انتخاب های سایت AFC‌بوده‌اند.