شاید آمادگی این روزهای رادوشویچ هواداران سرخ را ذوق‌زده کرده باشد و آنها از این درخشش راضی باشند، اما آنها قطعا به این سادگی‌ها نمی‌توانند نبود همیشگی این دروازه‌بان را در قفس توری تیم‌شان تصور کنند و با توجه به اختلافات موجود میان او و کالدرون، شاید تصور پرسپولیس با این ۲ نفر به صورت همزمان در نیم‌فصل دوم کمی دور از تصور باشد. دیروز از پیشنهاد اغوا‌کننده یک تیم بلژیکی به بیرانوند نوشتیم، اما شاید خیلی‌ها این خبر را مثل تمامی اخباری که تا امروز درخصوص جدایی این دروازه‌بان منتشر شده و درنهایت هم محقق نشده، جدی نگرفته‌اند ولی به نظر می‌آید این‌بار باید کمی دقیق‌تر و حساس‌تر به این موضوع نگاه کنیم.

اختلافی ظاهرا عمیق‌تر از حد تصور

اینکه مشکل بیرانوند و کالدرون چیست، موضوعی نیست که هنوز کسی به‌طور واضح متوجه آن شده باشد، اما با موشکافی زمان رخ دادن این اتفاق گمانه‌زنی درخصوص ۲، ۳ مورد وجود دارد که باعث بروز سوءتفاهم میان بیرانوند و سرمربی تیم شده است.موضوع اول به حمایت بیرانوند از برانکو در تلویزیون مربوط می‌شود که او در پیامکی به مجری برنامه از عدم پیگیری وزیر در جریان جدایی سرمربی کروات گلایه کرده بود و خیلی‌ها بر این باور بودند که کالدرون از این اتفاق ناراحت شده و در شرایطی که سرمربی پرسپولیس است، این حرف‌های دروازه‌بان تیمش را به نوعی مخالفت با خود می‌بیند.برخی منابع می‌گویند او تلاش داشته به مربی بفهماند از نفرات مهم مثل سیدجلال و خلیل‌زاده و عالیشاه بیشتر استفاده کند و نتیجه آن نیمکت‌نشین شدن خودش است! عده‌ای دیگر هم می‌گویند مصاحبه بیرانوند درخصوص پرداخت پول توجیبی‌هایش از اردوهای تیم ملی به پرسپولیس برای پرداخت بدهی کالدرون، ناراحتی سرمربی تیم را فراهم کرده و او اعتقاد دارد با این صحبت‌ها شأن او پایین آمده و یک بازیکن نباید درخصوص سرمربی‌اش اینچنین اظهارنظر کند.البته آنهایی که با خصوصیات اخلاقی بیرانوند آشنا هستند، خوب می‌دانند که بیرانوند ساده‌تر از این حرف‌هاست که بخواهد با کنایه و متلک حرفی را بیان کند، اما اینکه در این بین چه نفراتی هستند که از آب گل‌آلود ماهی گرفته‌ و رابطه این ۲ نفر را تیره کرده‌اند، سوالی است که شاید خیلی‌ها به دنبال پاسخش هستند. ‌

سکوت بیرانوند و نگرانی هواداران

بعد از اتفاقات رخ‌داده بین بیرانوند و کالدرون، سرمربی تیم در چند مرحله درخصوص دروازه‌بان شاکی تیمش صحبت کرد و او را شماره یک تیمش نامید که مدتی برایش استراحت تجویز کرده و حتی این قول را به هواداران داد که او بعد از تعطیلات ژانویه با قدرت به ترکیب تیم باز می‌گردد، اما بیرانوند سکوتی سنگین پیشه کرد و هنوز هم کلامی از او در رسانه‌ها دیده نمی‌شود. وی در سکوتی که در پیش گرفته، یک موضوع را با صدای بلند فریاد می‌زند و آن هم غروری است که از او شکسته شده؛ آن هم به گناه نکرده! از دوستان بیرانوند خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسد؛ آنها بر این باورند که شماره یک تیم ملی شاید در نیم‌فصل فوتبال ایران را ترک کند و مشغول مطالعه پیشنهادهایش از خارج کشور است. البته بند قراردادی که او برای جدایی باید مبلغ ۷۰۰ هزار دلار به باشگاه بدهد، کمی برای او دست و پا گیر شده، اما ظاهرا هستند تیم‌هایی که حاضر به پرداخت این عدد به پرسپولیس باشند.

رادوی بدون بیرو مثل حسینی بدون رحمتی!

خیلی‌ها معتقدند امروز که رادوشویچ در اوج آمادگی به سر می‌برد و از ۷ بازی این فصل خود، ۷ کلین‌شیت برجای گذاشته، دیگر می‌تواند دروازه پرسپولیس را تا مدت‌ها بیمه کند و شاید امروز که سرخ‌ها درگیر بدهی‌های ریز و درشت به داخلی‌ها و خارجی‌ها هستند، بهتر است با انتقال بیرانوند، مشکل مالی باشگاه را حل کنند و دروازه را به گلر کروات خود بسپارند.این موضوع را تنها می‌توان در حد یک فرضیه نگه داشت، چراکه اگر امروز رادوشویچ درون دروازه تیمش خوش می‌درخشد، دلیل بزرگی به اسم علیرضا بیرانوند دارد که می‌توان ادعا کرد امروز بهترین گلر آسیاست. رادو او را بالای سر خود می‌بیند و می‌داند باید بدون نقص بازی کند و همیشه آماده باشد. اگر بیرانوند برود و رادوشویچ مطمئن باشد بعد از این دروازه‌بان اول تیمش است، باز هم این نمایش بدون نقص و آمادگی فوق‌العاده بالا را از بوژیدار می‌بینیم؟ استقلالی‌ها در این فصل متوجه اشتباه خود درخصوص از دست دادن سیدمهدی رحمتی شده‌اند و به گواه اکثر کارشناسان فوتبال، سیدحسین حسینی در این فصل نتوانسته آن دروازه‌بان آماده فصل قبل باشد و دلیلش هم این است که هیچ رقیبی برای قرار گرفتن درون دروازه برای خود نمی‌بیند و حالا پرسپولیسی‌ها دل‌شان نمی‌خواهد در فصل سختی که بین ۴ تیم برتر جام‌حذفی قرار گرفته‌اند، صدرنشین لیگ هستند و در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارند، این اتفاق را تجربه کنند.

چالش دوم بیرانوند؛ باشگاه پرسپولیس

اینکه بیرانوند و کالدرون از هم دلخور هستند را می‌توان اولین چالش دروازه‌بان پرسپولیس در این فصل نامید. چالشی که می‌تواند با گذشت یکی از طرفین و ایجاد فضایی بهتر ختم به خیر شود و منفعت آن را پرسپولیس ببرد و از طرفی هم می‌تواند با ساز جدایی این دروازه‌بان، پایانی غم‌انگیز داشته باشد و دودش هم مستقیم به چشم پرسپولیس و هوادارانش برود.چالش دوم اما بین دروازه‌بان سرخ‌ها و باشگاه اتفاق می‌افتد. بیرانوند ناراضی می‌خواهد در نیم‌فصل جدا شود و باشگاه پرسپولیس به‌شدت مخالف این جدایی است. مسئولان باشگاه می‌گویند اجازه نمی‌دهند یک دروازه‌بان جایی برود و سعی می‌کنند مشکلات موجود را حل و فصل کنند.بیرانوند برای جدایی بدون قید و شرط تنها یک راه دارد و آن هم پرداخت مبلغ ۷۰۰ هزار دلار است. در این خصوص یکی از مسئولان باشگاه گفت: «بیرانوند پیشنهادهای زیادی از تیم‌های خارجی دریافت کرده و همیشه تیمی در اروپا و آسیای شرقی بوده که او را بخواهد، اما مبلغ پیشنهادی این تیم‌ها آن حدی نبوده که او بتواند ۷۰۰ هزار دلار به باشگاه بدهد و یک مبلغ قابل‌توجه هم برای خودش بماند. حالا هم یک تیم بلژیکی خواهان بیرانوند شده و با اینکه پول خوبی هم می‌دهد، اما در شرایطی که بیرانوند بخواهد ۷۰۰هزار دلار به باشگاه بدهد، مبلغ قابل‌توجهی دستش را نمی‌گیرد.»

او ادامه داد: «من فکر نمی‌کنم کالدرون هم راضی به جدایی بیرانوند باشد، همه ما تلاش می‌کنیم او را در تیم حفظ کنیم. ما درگیر بازی‌های حساسی هستیم و هیچ‌گاه ۱۰۰ را نمی‌دهیم تا به جایش ۹۰ بیاوریم. ما بهترین گلر آسیا را در اختیار داریم. کدام عقل سلیمی حاضر به از دست دادن این مهره می‌شود؟»

تا پایان هفته همه‌چیز روشن می‌شود

شنیده می‌شود که باشگاه پرسپولیس اصلا در لیست خرید زمستانی‌اش اسمی از دروازه‌بانی نبرده و این یعنی اصلا به رفتن بیرانوند فکر هم نمی‌کند، اما از طرفی دیگر گلر قرمزها پیگیر پیشنهادهای خود شده و شاید حاضر شود با کمترین دریافتی و بدون در نظر گرفتن شرایط ایده‌آل، پرسپولیس را ترک کند. گفته می‌شود تا پایان هفته تکلیف او با سرخ‌ها مشخص می‌شود و شاید اصلا کالدرون بر نگردد و اوضاع برای این دروازه‌بان عوض شود. فعلا باید صبر کرد.