تنها این مسئله کافی بود تا بازار شایعات خیلی زود داغ شود و حتی بعضی رسانه ها از تلاش بیرانوند برای فسخ قرارداد با پرسپولیس خبر بدهند. بیرانوند بعد از این اتفاقات در باشگاه حاضر شد و مذاکراتی با انصاری فرد داشت. مذاکراتی که اگرچه چند و چون آن فعلا به بیرون درز نکرده اما نشان می دهد که بیرانوند چه جنجال بزرگی به پا کرده است.

البته مدیرعامل پرسپولیس تلاش کرد تا فضا را تلطیف کند و بعد از گفت و گو با بیرانوند، به خبرنگاران گفت:

«من در سازمان خصوصی سازی جلسه داشتم که به من گفتند بیرانوند در لیست آقای کالدرون نیست. بعد از آن دیدم که در فضای مجازی نوشته اند که درگیری پیش آمده و به همین دلیل سریع خودم را به باشگاه رساندم و با بیرانوند صحبت کردم. خداراشکر مشکلی نیست. خب طبیعی است، او دروازه بان تیم ملی و بهترین بازیکن آسیاست و از نبودن نامش در لیست بازی ناراحت است. اما هیچ مشکلی نیست و تمام حرف هایی که در این باره می زنند کذب است. هیچ درگیری در کار نبوده است. من با آقای پیروانی هم صحبت کردم و او گفت که مشکلی نبوده است. با خود بیرانوند هم صحبت کردم. مشکل خاصی نیست او برای این بازی نامش در لیست نبوده و این هفته را استراحت می کند.»

انصاری فرد ادعا کرده که هیچ گونه درگیری بین کالدرن و بیرانوند نبوده و مشکل خاصی نیست اما این واقعیت که او خیلی زود با دروازه بان ملی پوش پرسپولیس جلسه گذاشت خود صحبت های مدیرعامل پرسپولیس را نقض می کند و نشان می دهد که چالشی جدی بین کالدرون و بیرانوند شکل گرفته بود وگرنه در غیر این صورت چه نیازی به چنین جلسه اضطراری بود؟

پایان کار بیرو؟

بیرانوند به حرکت اخیر خود اما کالدرون و پرسپولیس را دچار یک دردسر بزرگ کرده است. کالدرون اخیرا گفته بود که دروازه بان اول پرسپولیس همواره بیرانوند است و به محض رسیدن به آمادگی کامل دوباره در ترکیب اصلی قرار می گیرد اما حالا این مربی آرژانتینی شاید مجبور شود که در تصمیم خود تجدید نظر کند و مدت بیشتری بیرانوند را نیمکت نشین کند. کالدرون تا اینجا نشان داده که به نظم تیمی اهمیت خاصی می دهد و حالا بازی دادن به بیرانوند معترض، نه تنها از سوی بعضی کوتاه آمدن کالدرون از مواضعش تلقی می شود بلکه این پیام را به دیگر بازیکنان تیم هم منتقل می کند که می توانند با جار و جنجال به ترکیب اصلی برسند.

در چنین شرایطی، بیرانوند خود، کالدرون و باشگاه پرسپولیس را وارد یک چالش بزرگ کرده است، چالشی که شاید در نهایت به قیمت جدایی این دروازه بان از پرسپولیس تمام شود. بخصوص که رادوشوویچ هم این روزها بسیار آماده است و حتی عملکردی بهتر از بیرانوند داشته. البته این واقعیت را هم باید در نظر داشت که بیرانوند در حال حاضر شاید پیشنهادی خوب نداشته باشد و به نفع او و پرسپولیس است که اگر قرار به جدایی این دروازه بان باشد، بهتر است که این اتفاق در بازار تابستانی بیافتد.