عربستان شمشیر را برای ایران از رو بست

به گزارش ویکی لیکس سعودی خبر داد، منابع عالی رتبه سعودی از ارسال نامه ولیعهد عربستان به نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی و ابراز امیدواری او برای مقابله بیشتر با ایران خبر دادند.

این منبع اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به مناسبت تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی، پیام تبریکی به روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی و نفتالی بنت، نخست وزیر جدید این رژیم ارسال کرد.

بن سلمان در پیام خود بر تعهد کامل ریاض به توافقنامه‌هایی که در دوران نخست وزیری بنیامین نتانیاهو امضا شده بود تاکید کرد.

او در این نامه ضمن تکرار سیاست‌های خصمانه ریاض علیه تهران و مطرح کردن اتهاماتی علیه ایران ابراز امیدواری کرد که کابینه جدید رژیم صهیونیستی با سخت کوشی پیگیر پرونده‌های ایران باشد.

این پیام پس از مدت‌ها سکوت بن سلمان پس از تشکیل کابینه جدید و برکناری بنیامین نتانیاهو، متحد سابق عربستان ارسال شده است.

منابع سعودی، پیام جدید بن سلمان را به اعلامیه ارتش آمریکا مبنی بر خروج تجهیزات نظامی از کشور‌های غرب آسیا، از جمله عربستان، در ماه جاری نسبت دادند.

به گفته این منابع، از آنجا که دو کشور برای عادی سازی روابط توافق کرده‌اند، رژیم سعودی به هواپیمای یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تا از حریم هوایی عربستان عبور کند و در اولین سفر رسمی خود به امارات برود.

امارات و بحرین در ماه سپتامبر گذشته روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کردند. سال گذشته نیز رژیم صهیونیستی موافقت کرد که روابط خود را با دو کشور عربی دیگر- مراکش و سودان – عادی کند.

قبلا جیسون گرینبلات، فرستاده رئیس جمهور سابق آمریکا در خاورمیانه، گفته بود که عربستان  در جهت عادی سازی همه جانبه با رژیم صهیونیستی در حال حرکت است.

گرینبلات در ادامه اضافه کرده بود: «درست است که عربستان برای رسیدن به توافق جامع با اسرائیل به زمان بیشتری نیاز دارد، اما در مسیر دستیابی به آن قرار دارد.»

به نقل از سایت‌خبری دنیای اقتصاد