پیشنهاد AFC برای برگزاری انتخابی جام جهانی به صورت متمرکز / ایران شاید یکی از متضررها

کنفدراسیون فوتبال آسیا این روزها به دنبال پایان دادن مسابقات بین المللی در این قاره است. AFC در اولین گام خود پیش از این پیشنهاد داده بود تا ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و AFC کاپ را به صورت متمرکز و تک بازی به میزبانی یک کشور برگزار کند تا بتواند پیش از اتمام سال ۲۰۲۰ پرونده این مسابقات را ببندد و مشکلی برای فصل آینده نداشته باشد.

در جدیدترین خبر نشریه «استاد الدوحه» عنوان کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی است تا ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین را هم به صورت متمرکز برگزار کند تا بتواند در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به جابه جایی زیاد در ایام کرونا پرونده مرحله اول این بازی ها را ببندد.

AFC پیشنهاد داده تا هر گروه به میزبانی یک کشور بازی هایش را انجام دهد. البته این پیشنهاد AFC باید از سوی اعضای خود مورد موافقت قرار بگیرد و در نهایت فیفا حکم نهایی را درباره این پیشنهاد خواهد داد.

همچنین این پیشنهاد باعث می شود تا بازی های ملی به بهترین و سریع ترین شکل ممکن به اتمام برسد و به فدراسیون های آسیا این فرصت را می دهد تا با فراغ بال بیشتری بازی های لیگ داخلی خود را کامل کنند.

به گزارش فارس، تیم ملی کشورمان در این رقابت ها ۴ بازی حساس پیش رو دارد تا بتواند مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را کسب کند. از ۴ بازی پیش رو ایران در ۳ بازی شاگردان اسکوچیچ میزبان هستند و در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد AFC تیم ملی ایران یکی از متضررها خواهد بود چون امتیاز میزبانی را در ۳ بازی از دست می دهد.

تیم ملی کشورمان اکنون با ۶ امتیاز در رده سوم گروه C قرار دارد. عراق با ۱۱ امتیاز صدرنشین است و بحرین با ۹ امتیاز در رده دوم قرار دارد. هنگ کنگ و کامبوج نیز به ترتیب در رده چهارم و پنجم قرار دارند.